شیشه بالکن|بالکن شیشه ای| ماهان جامبالکن شیشه‌ای طراحی بالکن شیشه ای بالکن شیشه ای در ویلاها بالکن شیشه ای در مراکز تجاری

بالکن شیشه‌ای

بالکن شیشه‌ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه‌ای

بالکن شیشه‌ای از اتفاقات جدید در معماری مدرن است که بسیار خوب عمل کرده است. بالکن، در ساختمان‌های مدرن و برج‌ها، کاربردی مشابه حیاط خلوت دارد و تقریبا به همین منظور ساخته می‌شود تا فضایی را برای صاحبین آپارتمان‌های مرتفع، خارج از مکعب خانگی خود فراهم کند.

این بالکن‌ها در طراحی مدرن، می‌توانند نیم‌دایره و یا مستطیل باشند. گاهی خارج از فضای خانه و اضافه بر ساختمان اصلی ساخته می‌شوند.

اما مهم‌ترین کاربرد این بالکن‌ها، ایجاد یک فضای دوستانه در هوای باز است که مربوط به خود خانه باشد و در تایم‌های مناسب بتوان از این بالکن‌ها برای نشستن و لذت بردن از محیط بیرون استفاده کرد.

بالکن‌های شیشه‌ای، همان بالکن‌های معمولی هستند که با پوشش مناسب شیشه بالکن، محدود و بسته شده‌اند.

بالکن شیشه ای

این بالکن‌ها می‌توانند به‌صورت نیمه، شیشه شوند و یا تمام قد و کامل آن را شیشه کرد.

بسته به شرایط در برخی موارد، می‌توان شیشه یکدست و یکسره نصب کرد که دیدی بدون ایجاد مزاحمت در اطراف به وجود بیاورد.

اما بنا به درخواست مشتریان، گاهی این بالکن‌ها با شیشه بالکن‌های کشویی پوشش داده می‌شوند تا دسترسی بیشتر و مناسب‌تری را فراهم آورند.

این شیشه‌ها ویژگی‌هایی نیز دارند که بسیار به اهمیت آنها اضافه می‌کند.

اول این که در زندگی شهری یکی از بزرگ‌ترین مشکلات، آلودگی صوتی است و وجود این شیشه بالکن‌ها در اطراف بالکن‌ها باعث محدود کردن و کنترل سر و صداهای مزاحم می‌شود، پس عایق بسیار خوب صوت است. همچنین از این شیشه‌ها برای کنترل دمای داخل منزل نیز استفاده می‌کنند. شیشه بالکن، عایق حرارت است و باعث کنترل مصرف انرژی می‌شود.

شیوه منحصر به‌فرد ساخت این شیشه‌ها، به‌شکلی است که نشکن هستند و مقاومت بالایی دارند.

بالکن‌ شیشه‌ای علاوه بر ایجاد یک محیط تمیز خصوصی و استفاده از زیبایی بیرونی منزل، امکانات دیگری نیز فراهم می‌کند. این بالکن‌ شیشه‌ای فضایی زیبا و مرتب را در ظاهر بیرونی آپارتمان ایجاد می‌کند و از آشفته شدن نمای بیرونی جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این ویژگی‌ها، بالکن شیشه‌ای امکان داشتن یک گلخانه زیبا را برای افرادی که عاشق گل و گیاه هستند فراهم می‌کند. این فضا، به دلیل فراهم کردن یک محیط بسته در مقابل سرما، وجود نور مستقیم خورشید و… می‌تواند امکان تبدیل شدن به گلخانه را فراهم کند. با ایجاد پنجره در روی این بالکن‌ها می‌توانید فضا را برای داشتن محیط مرطوب و با اکسیژن کافی نیز آماده کنید.

بالکن‌های شیشه‌ای تنها به خانه‌ها محدود نمی‌شوند. در مراکز تجاری بزرگ، ساختمان‌های اداری، کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها و… نیز از این بالکن‌های شیشه‌ای برای ایجاد یک فضای جداگانه و دور از استرس محیط کار و… فرام کرده‌اند.

بالکن‌های شیشه‌ای در خانه‌های ویلایی نیز کاربرد دارند و تنها به خانه‌های آپارتمانی مربوط نمی‌شوند. با ایجاد یک فضای اضافی در بالکن، می‌توان از دو محیط حیاط و بالکن شیشه‌ای زیبا، برخوردار بود.

بالکن شیشه ای

برای خانه‌هایی که کمی قدیمی‌تر هستند و دارای بالکن نیستند، می‌توان به‌صورت مجزا و اضافه بر ساختمان اصلی، بالکن شیشه‌ای ایجاد کرد. این بالکن‌ها باید دارای پایه محکمی باشند و به زمین و یا ساختمان متصل شوند، همچنین بهتر است از مقاومت بیشتری برخوردار باشند.

در دنیای امروزی، استفاده از محیط اطراف و طبیعت حتی به‌شکل محدود بسیار مورد توجه قرار گرفته است یک نیاز لازم وضروری است. بنابراین در ساخت بسیاری از بالکن‌ها، می‌توان این بالکن‌های شیشه‌ای را با انواع کیفیت و رنگ و طرح استفاده کرد.