ساختار شیشه بالکن

ساختار شیشه بالکن

ساختار شیشه بالکن

در زندگی‌های امروزی و با حذف حیاط از خانه‌ها، محدودیت‌های زیادی برای افراد به وجود آمده است .

با افزایش جمعیت و ساخت آپارتمان‌ها به‌جای خانه‌های ویلایی، این حیاط‌ها جای خود را به بالکن و تراس‌های کوچک و بزرگ داده‌اند، تا با وجود زندگی مدرن شهری، بازهم فضایی برای استفاده از محیط بیرونی منزل وجود داشته باشد.

شیشه بالکن از محصولاتی است که امروزه بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفته است. این شیشه بالکن‌ها برای پوشاندن محیط آزاد اطراف بالکن استفاده می‌شوند.

علاوه بر ایجاد یک فضای مثبت و قابل استفاده برای منزل، به زیباسازی محیط بیرونی آپارتمان نیز کمک می‌کنند.

ساختار شیشه بالکن

  • ویژگی‌های شیشه بالکن:

شیشه بالکن از مستطیل‌هایی تشکیل شده است که با نصب این شیشه ها در کنار یکدیگر به هر مقدار و اندازه‌ای که مورد نیاز است، می‌توان پوشش مناسب را برای بالکن‌ها فراهم آورد.

شیشه بالکن‌ها در اندازه‌های مختلفی موجود هستند. از قطر ۸ میلیمتر شروع می‌شوند و با افزایش قطر این شیشه‌ها بر وزن آن‌ها نیز افزوده می‌شود. همچنین شیشه‌های با قطر ۸ میلیمتر، توان تحمل وزن حدود ۴۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم در هر متر را دارند.

شیشه بالکن را با میله‌ها و بست‌های مخصوص به یکدیگر متصل می‌کنند و سپس آن‌ها را به سقف یا کف بالکن و دیوار ها محکم می‌کنند.

هریک از شیشه‌ها مستقل از دیگری است و به‌صورت کشویی یا لولایی بر روی یکدیگر نصب می‌شوند.

ساختار شیشه بالکن

  • مزایای شیشه بالکن:

  1. به واسطه بسته شدن محیط آزاد اطراف بالکن، این امکان برای شما به وجود می‌آید که به‌راحتی از این مکان برای نشستن استفاده کنید و با چیدن تعدادی صندلی و یا یک میز به محیطی اختصاصی برای صرف عصرانه دست پیدا کنید.
  2. مانع ورود گرد و خاک و آلودگی، پرندگان و حشرات می‌شود.
  3. می‌توانید این شیشه‌ها را به‌راحتی باز یا بسته کنید و از هوای بیرون نیز استفاده کنید.
  4. این شیشه‌ها عایق صوت و حرارت هستند. آرامش بیشتری را برای شما فراهم می‌کنند و همچنین در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود و تا حد زیادی هزینه‌ّای شما را کاهش می‌دهد.
  5. ایجاد فضای یکدست بدون هیچ مانعی در هنگام استفاده از منظره بیرون، یکی دیگر از ویژگی‌های این شیشه بالکن‌ها است.
  6. امنیت بیشتر برای این فضا.
  7. این شیشه‌ها نشکن هستند و به شما این اطمینان را می‌دهند که در هنگام بازی کودکان نگران نباشید.
  8. دیگر نگران کوتاهی دیوار بالکن نباشید زیرا این شیشه‌ها محیط را بسته و کوتاهی دیوار را جبران می‌کنند.

 

علاوه بر این که این شیشه بالکن‌ها را می‌توان به‌عنوان پوشاننده کل اطراف بالکن استفاده کرد، می‌توان از آن‌ها به‌عنوان پوشش نیمه و کوتاه نیز بهره برد. همچنین می‌توان با استفاده از این شیشه بالکن‌ها، فضاهای بزرگ را به چند قسمت تقسیم کرد و از زیبایی آن نیز استفاده کرد.

ساختار شیشه بالکن

ساختار شیشه بالکن‌ها به شکلی است که شما می‌توانید از انواع مات، بی‌رنگ، سکوریت و… آن‌ها استفاده کنید. با این کار می‌توانید بسته به نیاز خود مانع ورود مستقیم نور خورشید شوید و یا از فضایی یکدست بدون هیچ مانع دیدی برای مشاهده بیرون لذت ببرید.

شیشه بالکن‌ها برای فصول مختلف مناسب هستند و بسته به درخواست شما می‌توانند دارای کشو و یا پنجره باز شونده باشند و به‌راحتی امکان دسترسی به محیط بیرون را فراهم آورند.