شیشه بالکن در نماهای ساختمانی

شیشه بالکن در نماهای ساختمانی

شیشه بالکن در نماهای ساختمانی

شیشه بالکن

شیشه بالکن در معماری امروز به عنوان پوششی چشم‌گیر و صد البته محکم برای ساختمان‌های مرتفع به کار می‌رود. نماهای شیشه‌ای علاوه بر زیبایی از کارایی بسیاری نیز برخوردارند. معماران به این بخش از ساختمان توجه بسیاری می‌نمایند و نماهای شیشه‌ای را به نماهای قدیمی ترجیح می‌دهند. سبکی وزن ساختمان بسیار مهم است و نقش بسزایی در امنیت ساختمان خواهد داشت لذا مانند گذشته دیگر از آجر و ملات و مصالح سنگین خبری نیست. به همین دلیل از متریال‌های سبک برای قسمت‌های مورد نظر ساختمان‌ها استفاده می‌کنند. شیشه بالکن‌ محصولیست با دوام که از شیشه سکوریت طی فرایند پیچیده در فضای کارخانه تهیه شده‌ است. به همین دلیل این شیشه‌ها علاوه بر وزن سبک‌شان بسیار با دوام بوده و از ایمنی بالایی برخوردارند. با توجه به ابعاد و رنگ مورد نظر کاربران، این محصول در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

شیشه بالکن

تاثیر شیشه بالکن در زیباسازی ساختمان

وجود شیشه در نمای ساختمان موجب می‌شود تا تصویری از فضای اطراف بر بخشی از سطح شیشه‌ای نقش ببندد. نمای ساختمان اولین چیزی است که در یک نگاه به چشم می‌خورد به همین دلیل این استفاده از متریال خاصی همچون شیشه بالکن در این نماها نه تنها در زیبایی و خاص بودن ساختمان بلکه در زیباسازیی فضای شهری نیز تاثیرگذار خواهد بود. نماهای شیشه‌ای نه تنها فقط برای ساختمان‌های مرتفع استفاده نمی‌شوند بلکه به بخش‌هایی از خانه‌های کوچک نیز نفوذ کرده‌اند. می‌توان این محصول را به عنوان بالکن شیشه‌ای، پارتیشن، پوشش سطوح بزرگ یا کوچک در قسمت‌های مختلف خانه به کار برد.

این تکنولوژی پیشترفته خلاقیت طراحان و معماران را به چالش می‌کشد و آن‌ها را وا می‌دارد که خلاقانه طرح‌ها متفاوت و به روزی را خلق کنند. شیشه بالکن می‌تواند محیطی روشن و پرنور و حتی جذاب و پر انرژی را برای کاربران فراهم نماید. همچنین این محصول عایق مناسبی برای گرما و سرما و صداهای اضافی محیط است. از این گذشته با وجود این دیوارهای شیشه‌ای برای همیشه از شر محیط‌های بسته ساخته شده از حصارهایی از آجر و ملات و سیمان رها می‌شوید و دیدتان به فضای بیرون شفاف‌تر می‌شود. از اینرو با شیشه بالکن بدون مانع دید می‌توانید از تماشای فضای بیرون لذت ببرید.

شیشه بالکن

نهایت خلاقیت معماران در نماهای شیشه‌ای

طراحی و ساخت نماهای شیشه‌های ایده‌های جذاب برگرفته از هنر و تکنولوژی را می‌طلبد که باید آمیزه‌ای از این دو باشد. طراحان معروف دنیا ایده‌های هنری و خلاقانه خود را به طور هنرمندانه چه از لحاظ ساختاری و چه از حیث هندسی به طور بسیار شگفت‌انگیزی در کارهای خود پیاده می‌کنند. انتخاب ساختار و هندسه برای سازه‌های شیشه‌ای بسیار با دقت و هنرمندانه صورت می‌گیرد. امروزه در کل دنیا شاهد مجموعه‌ای از شگفت‌انگیزترین خانه‌های معاصر با نماهای شیشه‌ای هستیم که هرکدام خلاقیت دست معمار خود را به نمایش می‌گذارند. در واقع نمای شیشه‌ای یکی از متریال‌های مورد تایید معماران و طراحان است که علاوه بر افزایش زیبایی نما چه از نظر اقتصادی و چه از نظر مقبولیت عمومی بسیار به صرفه عمل می‌کند. با پیشرف روزافزون علم و تکنولوژی در زمینه صنعت ساختمان هر روز شاهد نماهای بی‌نظیری از ساختمان‌های شیشه‌ای هستیم که از تنوع طرح و ساختار بالایی برخوردارند.