کاربرد شیشه بالکن در زندگی شهری و فضا‌های آپارتمانی امروزی

کاربرد شیشه بالکن در زندگی شهری و فضا‌های آپارتمانی امروزی

شیشه بالکن یکی از جدیدترین متریال‌ها برای ساختمان در هر محلی اعم از محل کار و خانه و به عنوان پوشش برای بالکن و تراس است که طی چند سال اخیر در دنیای معماری با انواع طرح و مدل‌های مختلف عرضه شده است و با هدف زیبایی و ظرافت برای نقاط مختلف منزل و سایر اماکن و مدرن سازی آن رشد کرده است.

شیشه بالکن مطابق با قوانین ساخت و ساز و متناسب با استاندارد‌های بار دینامیکی، فشار و سایر عوامل دینامیکی ساخته می‌شود.

مکان‌هایی که به طور معمول شیشه بالکن در آن نصب می‌شود:

  • سرویس بهداشتی
  • راه پله
  • درب‌های شیشه‌ای
  • فضا‌های کار
  • فضای نشمن
  • کمد دیواری
  • پارتیشن بندی
  • استخر

انواع کاربرد شیشه بالکن و ساختار آن

شیشه بالکن شیشه‌ای

کاربرد شیشه بالکن

کاربرد شیشه بالکن شیشه ای به دلیل شفافیت و فضای جذابی که برای آپارتمان و فضاها و محل‌های زندگی شهری امروزی به وجود می‌آورد طرفدار زیادی دارد. این نوع از بالکن شیشه‌ای را می‌توان برای انواع گل و گیا‌هان و به عنوان حفاظی زیبا استفاده کرد.

شیشه بالکن شیشه‌ای تاشوکاربرد شیشه بالکن

این نوع از بالکن شیشه‌ای برای زمانی که فرد می‌خواهد پنجره بالکن را باز کند تا هوای داخل خانه تعویض شود کاربرد دارد و با سیستم تاشوی استفاده شده در آن قابلیت استفاده در هر جو و آب و هوایی را دارد.

 شیشه بالکن با قاب آلومینیومی

کاربرد شیشه بالکن

کاربرد شیشه بالکن با قاب آلومینیومی را را می‌توان در یک طرف جمع کرد و به عنوان عایق خوبی در برابر آلودگی‌های صوتی و گرد و غبار عمل می‌کند. یکی از مزیت‌های مهم شیشه بالکن با قاب آلومینیومی امنیت بالایی است که ایجاد می‌کند.

شیشه بالکن فریم لس

کاربرد شیشه بالکن

در این شیشه بالکن که دید بسیار شفافی دارد از هیچ گونه اتصالی استفاده نمی‌شود و هیچ گونه محدودیتی برای دید ایجاد نمی‌کند.

مزایای استفاده از شیشه بالکن:

– ایجاد زیبایی برای نمای ساختمان

– قابلیت استفاده به شکل‌های هندسی دلخواه

– عایق صوتی و حرارتی

–  قابلیت متحرک بودن و جمع شدن

– قابلیت شست و شو و تمیز کردن

– ایجاد مناظر زیبا برای دید

– عدم ورود برف و باران، حشرات و گرد و غبار به دلیل چفت و محکم بودن این ساختار‌ها

زیبایی‌ نمای بیرون ساختمان با استفاده از شیشه بالکن

دکوراسیون یا نمای بیرونی یک ساختمان نیز مانند دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیاری برخوردا است و خانه مورد نظر باید از دیده بیننده زیبا و جالب توجه باشد. به همین منظور است که در سال‌های اخیر معماران با استفاده از متریال جدید بالکن شیشه‌ای در انواع فضا‌ها بخصوص تراس و بالکن جلوه خاص و زیبایی به نمای بیرونی ساختمان داده‌اند و از نامرتبی‌هایی که فضا‌های قدیمی مانند ایوان و سایر مناظر ایجاد می‌کرد جلوگیری می‌کند.

کاربرد شیشه بالکن

امروزه با توجه به اینکه شهر نشینی و صنعتی شدن شهر‌ها و به تبع آن آلودگی‌های صوتی و حرارتی و غیره افزایش پیدا کرده است و همچنین فضا‌هایی کوچک مانند آپارتمان‌ها که فاقد حیاط هستند نیاز دارند که جایگزین دیگری برای آن داشته باشند و در این راستا کاربرد شیشه بالکن به عنوان فضایی برای نگهداری گل و گیاه یا برای استراحت و غیره با هر مدل و سلیقه‌ای در دسترس است و تاحدی توانسته نیاز‌های قدیمی زندگی شهری امروز را برآورده سازد.

 

این فضا به علت قابلیت‌های مختلفی که دارد در فصل زمستان می‌توان آن را مانند اتاقی برای استراحت و غیره استفاده کرد و چون قابلیت تاشو و باز کردن دارد می‌توان در فصل‌های گرم نیز از آن به عنوان سیستمی برا تهویه هوای منزل استفاده کرد و همیشه از طریق آن نظاره‌گر منظر‌ه‌ها و نماهای جذاب بیرون بود.