چرا شیشه بالکن‌ها جذابند؟

چرا شیشه بالکن‌ها جذابند؟

چرا شیشه بالکن‌ها جذابند و این روزها اینقدر مورد توجه؟! با ماهان جام همراه باشید تا چند نمونه از مزیت‌های خوب این شیشه‌بالکن‌ها را ببینید. این شیشه‌ها، با کیفیت بالا و زیبایی بسیار، مورد توجه طراحان و مشتریان قرار گرفته‌اند. در حقیقت ویژگی‌های دیگر و مهمی نیز دارند که در انتخاب این متریال به‌عنوان جایگزین برای متریال‌های سخت و سنگین دیگر بسیار مناسب است.

این شیشه‌ها، نه‌ تنها می‌توانند زیبایی فضا را دوچندان کنند، بلکه عایق مناسبی برای گرما و سرما و همچنین برای صوت نیز هستند.

از ورود گرد و غبار و یا نفوذ حشرات به داخل محیط جلوگیری می‌کنند و به‌راحتی تمیز می‌شوند. این ویژگی بهداشت محیط را بالا می‌برد. همچنین می‌توان از این شیشه‌ها باتوجه به انواع مات و شفا و نیمه شفاف و رنگی آن در نقاط مختلف بهره برد.

در اینجا به بررسی چند نمونه از کاربرد شیشه بالکن‌ها می‌پردازیم:

شیشه بالکن‌ها در نقش محافظ پشت پنجره:

شیشه بالکن‌ها

در بسیاری از موارد در خانه‌‌های مختلف، پنجره‌های بررگ و یک‌سره وجود دارد که در برخی موارد باتوجه به ارتفاع آن، می‌تواند خطراتی را در پی داشته باشد.

در برخی از خانه ها باتوجه به نوع ساختار آن، نمی‌توان از میله‌های محافظ استفاده کرد که این میله‌ها یا نسبت به طراحی محیط بیرونی مناسب این نوع از خانه‌ها نیست و یا صاحب خانه‌ها باوجود نرده و میله جلوی پنجره‌های خانه موافق نیستند.

اما بحث امنیت همیشه در اولویت قرار دارد، بنابراین می‌توان از شیشه بالکن‌ها برای محافظ پشت پنجره استفاده کرده. می‌توان این شیشه‌ها را نیمه زد و یا می‌توان از انواع دودی آن استفاده نمود تا در مواقع تابش نور مستقیم خورشید تا حدی این شیشه بالکن‌ها، مانع ورود شدید نور به داخل شوند.

ایجاد چند بخش در یک محیط کاری:

با استفاده از این شیشه‌ها، می‌توان محیط‌های یکدست و بدون تقسیم‌بندی ادارات و یا دفاتر کاری را به چند بخش مختلف تقسیم کرد و مورد استفاده قرار داد. این مسئله در بسیاری موارد می‌تواند کمک کند. یکی از این مسائل، کاهش هزینه‌ها است و دیگری می‌تواند تسلط یک مدیر به بخش‌های مختلف اجرایی و کاری باشد که با نظارت کافی به اتاق‌ها بدون ورود به آن‌ها، فضا را مدیریت کند.

این شیشه‌ها می‌توانند به‌صورت شفاف و یا نیمه شفاف مورد استفاده قرار گیرند. در اینجا از شیشه‌های کاملا شفاف استفاده شده است و همچنین می‌توان به این امر اشاره کرد که این اتاق‌های شیشه‌ای، باوجود کاربرد بسیار، فضا را محدود و خفه نمی‌کنند بلکه آن را گسترده و زیبا نشان می‌دهند.

همچنین انرژی کافی در هنگام کار و جنب و جوش در فضا کاملا دیده می‌شود.

شیشه بالکن‌ها در نقش محافظ راه‌پله‌ها:

شیشه بالکن‌ها

در بسیاری از خانه‌های دوبلکس، مراکز خرید چند طبقه، ادارات، محیط‌های بازی و… راه‌پله‌هایی وجود دارد که می‌توانند ایجاد خطر کنند. با توجه به رفت‌ و آمد در این مکان‌ها و خطرات ناشی از آن‌ها، برای اطراف این راه‌پله‌ها همیشه محافظ‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

این محافظ‌ها می‌توانند میله‌ها فلزی، نرده، دیوارهای گچی و… باشند که هرکدام مشکلاتی را به همراه دارند. اما از شیشه بالکن می‌توان در این محیط‌ها نیز استفاده کرد تا هم به‌عنوان محافظ عمل کند و هم به‌راحتی تمیز شود، همچینن زیبایی محیط را دو چندان کند.

البته که ایجاد امنیت با کیفیت بالا توام با زیبایی از مهم‌ترین ویژگی‌های شیشه بالکن‌ها است.

جهت مشاوره با کارشناسان ماهان جام در تماس باشید.