مهم ترین خصوصیات شیشه بالکن چیست؟

مهم ترین خصوصیات شیشه بالکن چیست؟

امروزه شیشه بالکن و استفاده از آن به عنوان یک سیستم نوین معماری بسیار افزایش یافته است. دلیل این گستردگی کاربرد نیز به خصوصیات شیشه بالکن باز می گردد که مزایای مختلفی را برای استفاده کنندگان به ارمغان آورده است.  بالکن شیشه ای همانند یک نمایی یکدست از جنس شیشه سکوریت  در بخشی از ساختمان شما جلوه می کند. ما در این مقاله سعی کرده ایم شما را با خصوصیات شیشه بالکن که بسیار منحصر به فرد هستند، آشنا کنیم.

بارزترین خصوصیات شیشه بالکن چیست؟

  1. استفاده از شیشه سکوریت

در مورد خصوصیات شیشه بالکن  در ابتدا باید بگوییم که جنس شیشه بالکن از سکوریت است و همین دیدی بدون مانع را برای شما در تمامی فصول سال را ممکن می سازد.

  1. متحرک بودن بالکن شیشه ای

تمامی کاربران در فصل گرما به آسانی می توانند این سیستم را باز کنند و از هوای آزاد لذت ببرند.بالعکس در زمستان هم می توان آن را بست و از تماشای بارش برف لذت برد. هم چنین این ویژگی شست و شو را نیز برای کاربران آسان کرده است.

  1. عایق گرما و سرما

به دلیل به کارگیری سکوریت در ساخت شیشه بالکن این سیستم به روز معماری در برابر سرما و گرما نیز عایق است. علاوه بر این ها فضای موردنظر شما از گرد و غبار و حشرات موذی نیز در امان می ماند.

  1. قابلیت اجرا در تمامی اشکال

از خصوصیات بارز شیشه بالکن می توان به این موضوع اشاره کرد که برای تمامی اشکال هندسی ( سهمی، گرد، مستطیل، زاویه دار و…) قابل اجرا است.

  1. ایمنی بالا

شیشه بالکن به دلیل متریالی که دارد، دارای ایمنی بسیار بالا و نشکن است. همین ویژگی امنیت کاربران به ویژه کودکان در فضای بالکن یا تراس را تامین می کند.

  1. جذابیت ظاهری

بالکن های شیشه ای با ظاهر مدرن خود جذابیت به خصوصی را به ساختمان می بخشند.

  1. دارای طول عمری طولانی

بالکن شیشه ای دارای پروفیلی با استحکام بالا و شیشه ای با طول عمر طولانی است .

  1. افزایش کارکرد فضا

بی شک با استفاده از شیشه بالکن در فضای نیمه بازی هم چون تراس یا بالکن می توان آن را به یک مکانی دلخواه و بسیار کاربردی تبدیل کرد.

  1. شست و شوی آسان

به راحتی می توان شیشه بالکن را تمیز کرد. دلیل این امر متحرک بودن و قابلیت باز و بسته شدن این سیستم است.

  1. مناسب ترین انتخاب

بله شیشه بالکن مناسب ترین انتخاب برای فضای تراس یا بالکن خانه شما است. با خرید این سیستم جدید معماری شما از خصوصیات گفته شده بالا به طور کامل بهره مند خواهید شد.

اگر دلتان می خواهد عصر ها خود را به یک فنجان چای و چند صفحه ای کتاب مهمان کنید، بد نیست یک فضای کوچک را با کمک شیشه بالکن برای خودتان طراحی کنید.  قطعا شما می توانید از این فضای جذاب یک گل خانه کوچک و یا حتی محل گپ و گفت و گو و یا کافی شاپ خانگی درست کنید  و با بودن در کنار عزیزان و خانواده تان از لحظات زندگی تان لذت ببرید.