شیشه بالکن|بالکن شیشه ای| ماهان جامبالکن شیشه‌ای چگونه طراحی و ساخته می‌شود؟بالکن شیشه‌ای در آسمان‌خراش‌ها

طراحی و ساخت بالکن شیشه ای

طراحی و ساخت بالکن شیشه ای

 

طراحی و ساخت بالکن شیشه ای

بالکن شیشه‌ای چیست؟

بالکن شیشه‌ای برای پوشاندن بالکن ساختمان‌ها طراحی و ساخته می‌شود. بالکن شیشه‌ای این امکان را برای ساکنان آپارتمان‌ها و سازه‌های بلندمرتبه فراهم می‌کند تا دسترسی آسانی به بالکن یا تراس داشته باشند و علاوه بر آن نمای زیبایی از شهر نیز در دسترس آن‌ها قرار بگیرد.

این بالکن‌ها علاوه بر اینکه آلاینده‌های صوتی و گردوغبار شهری را کنترل می‌کنند از ورود حشرات به داخل خانه نیز جلوگیری کرده و فضای بالکن را امن و در دسترس می‌کنند. با داشتن یک بالکن شیشه‌ای می‌توانید گل‌ها و گیاهان خود را در آن قرار داده و یک گلخانه زیبا داشته باشید.

بالکن شیشه‌ای چگونه طراحی و ساخته می‌شود؟

برای ساخت بالکن شیشه‌ای ابتدا لازم است با شرکت‌های سازنده آن تماس بگیرید. با اعزام کارشناس به خانه شما ابعاد بالکن به‌دقت اندازه‌گیری شده تا طراحی مناسبی مطابق با خواست شما و همچنین فضای بالکن انجام شود. با توجه به سلیقه شما و پیشنهاد کارشناس شما می‌توانید یک بالکن شیشه‌ای با فریم فلزی و یا یک بالکن بدون فریم یا فریم لس داشته باشید. قاب بالکن‌های شیشه‌ای معمولاً از فلزاتی مانند آلومینیوم ساخته می‌شود که در برابر تغییرات جوی بسیار مقاوم بوده و زنگ نمی‌زند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که بالکن بدون قاب امکان دسترسی به فضای شهری بدون هیچ‌گونه مانع را برای شما فراهم می‌کند. برای پوشاندن درزهای شیشه‌ها و عایق‌بندی کامل آن‌ها از درزگیرهای پلاستیکی استفاده می‌شود.

خوب است بدانید فناوری بالکن‌ شیشه‌ای در بوتیک‌ها، مجتمع‌های تجاری، جداسازی فضا در ساختمان‌های اداری، ساخت نرده‌های شیشه‌ای و همچنین در سالن‌های سینما، تئاتر و … کاربرد دارد.

درهرصورت بعد از اندازه‌گیری بالکن لازم است تا ابعاد شیشه‌ها مشخص‌شده و به تعداد مناسب برش داده شوند. شیشه‌ها مورداستفاده در بالکن شیشه‌ای سکوریت نام دارند که نسبت به شیشه‌های معمولی ضخامت بیشتری داشته (در حدود 5 برابر) و به‌آسانی نمی‌شکنند. این شیشه‌ها در هنگام شکسته شدن به ابعاد ریز خرد نشده و لبه‌های تیز و برنده‌ای ندارند.

بالکن‌ شیشه‌ای

طراحی و ساخت بالکن شیشه ای

اگر ابعاد بالکن شما کوچک باشد طراحی و نصب آن در مدت کوتاهی انجام می‌پذیرد اما درصورتی‌که بالکن ابعاد بزرگ‌تری داشته باشد طراحی و ساخت ممکن است چندین روز وقت بگیرد. این مسئله در مورد نصب بالکن نیز صدق می‌کند.

برش شیشه‌ها معمولاً در کارگاه‌های مخصوص انجام می‌پذیرد زیرا برای برش شیشه‌ای سکوریت و ایجاد سوراخ بر روی آن‌ها لازم است از ابزار خاصی استفاده شود. امروزه بالکن‌های شیشه‌ای علاوه بر خانه‌ها در باغ‌ها و ویلاها بربالکن بای ایجاد فضای بسته در جلوی در ورودی یا بالکن‌های همکف نیز کاربرد دارد که محل مناسبی برای استراحت عصرگاهی و استفاده از مناظر طبیعی خواهد بود.

طراحی بالکن شیشه‌ای به‌صورت تاشو نیز از دیگر مزیت‌های آن است که این امکان را فراهم می‌سازد که شیشه‌ها به‌آسانی در یک‌جهت جمع شوند و برای این کار از لولاهای مخصوص و باکیفیت استفاده می‌شود. این ویژگی به شما کمک می‌کند که برای نظافت شیشه‌ها نیز مشکلی نداشته و آلودگی‌ها و غبارها را به‌آسانی از روی شیشه‌ها پاک‌کنید.

بالکن شیشه‌ای از نوآوری‌های جدید است که علاوه بر اینکه نمای ساختمان را زیبا می‌کند نقش مهمی در صرفه‌جویی انرژی داشته و در حال حاضر توسط شرکت‌های معتبر طراحی و اجرا می‌شود.