شیشه بالکن|بالکن شیشه ای| ماهان جاممعرفی شیشه و شیشه بالکن،آشنایی با شیشه و شیشه بالکن،استفاده از شیشه در شیشه بالکن

معرفی شیشه و شیشه بالکن

معرفی شیشه و شیشه بالکن

 شیشه بالکن

معرفی شیشه و شیشه بالکن

معرفی شیشه و شیشه بالکن

شیشه از عناصری است که امروزه در ساخت بسیاری از ساختمان‌ها و خانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. انعکاس نور و روشنایی و روشن‌تر کردن فضا از ابتدایی‌ترین فایده این عنصر جادویی در خانه‌ها و ساختمان‌ها است. شیشه هم در دکوراسیون داخلی خانه‌ها کاربرد دارد و هم در نمای آن‌ها. ساختمان‌های شیشه‌ای سر به فلک کشیده امروزه در بسیاری از شهرها و مناطق شهری توجه هر انسانی را به خود جلب می‌کند.

یکی از دلایل کاربرد شیشه در ساختمان‌ها ورود نور طبیعی به خانه‌ها و ساختمان‌ها و استفاده از روشنایی طبیعی نور خورشید است؛ زیرا این نعمت طبیعی علاوه بر این دارای مزایا و فوایدی است که برای سلامت افراد نیز مفیداست. دسترسی به مناظر شهری نیز می‌تواند یکی از دلایل ساخت ساختمان‌های شیشه‌ای باشد.

اما شیشه از گذشته نمادی از شکنندگی و سستی بوده است که ممکن است در هنگام شکسته شدن آسیب‌های زیادی را به افراد وارد کند. برای این منظور تحولات زیادی در صنعت شیشه رخ‌داده است و منجر به ساخت شیشه‌های مقاوم و نشکن شده است. این شیشه‌ها که 5 برابر شیشه‌های معمولی ضخامت دارند به شیشه سکوریت معروف هستند و به‌آسانی ترک برنداشته و نمی‌شکنند.

خوب است بدانید بسیاری از شیشه‌هایی که شما در نمای ساختمان‌ها مسکونی و تجاری می‌بینید از این نوع شیشه‌ها هستند و همچنین شیشه‌هایی که در ویترین مغازه‌ها، بالکن‌های شیشه‌ای، نرده‌های شیشه‌ای، درهای شیشه‌ای و … مورداستفاده قرار می‌گیرند نیز از ین نوع شیشه‌ها هستند.

کاربرد شیشه در شیشه بالکن

شیشه بالکن

کاربرد شیشه در شیشه بالکن

یکی از پرکاربردترین استفاده از شیشه سکوریت که امروزه رواج زیادی هم دارد استفاده در ساخت بالکن شیشه‌ای است. برای ساخت شیشه بالکن شیشه معمولی را وارد کوره کرده و پس از اعمال حرارت بالا آن را سرد می‌کنند. در این فرایند سرد شدن، لایه‌های بیرونی از لایه‌های داخلی مقاوم‌تر شده و بر ایمنی شیشه می‌افزایند.

سپس شیشه بالکن را مطابق با اندازه‌گیری‌های انجام‌شده برش می‌زنند و جای قفل‌ها و لولاها را نیز تعیین کرده و ایجاد می‌کنند. بعد از نصب فریم‌ها، شیشه بالکن سر جای خود نصب‌شده و بالکن شیشه‌ای آماده بهره‌برداری می‌شود.

با توجه به ایمنی بالایی که شیشه بالکن دارد به‌راحتی ترک برنداشته و نمی‌شکنند. همچنین در صورت شکسته شدن نیز آسیب کمتری به افراد وارد می‌کنند. از مزایای دیگر شیشه بالکن امکان دسترسی به مناظر شهری و جلوگیری از ورود هوای آلوده، آلودگی صوتی و ورود حشرات به منازل است. همچنین نصب شیشه بالکن، بالکن را برای استفاده بچه‌ها ایمن کرده و می‌تواند آنجا را به محل مناسبی برای تبدیل‌شدن به گلخانه‌ای زیبا، کند. استراحت عصرگاهی در بالکن و دیدن مناظر زیبای شهری نیز از دیگر مزایای نصب شیشه بالکن است.

نظافت و شستشوی شیشه‌ها همیشه از دغدغه‌های اصلی خانم‌های خانه‌دار است؛ اما خوب است بدانید که شیشه بالکن به‌راحتی قابل شستشو و نظافت بوده و جای نگرانی از این بابت برای شما وجود ندارد. شما به‌آسانی می‌توانید شیشه بالکن را به‌صورت لولایی جمع کرده و هر دو سمت شیشه‌ها را نظافت کنید.

برای تهیه شیشه بالکن کافی است با شرکت‌های سازنده بالکن شیشه‌ای تماس بگیرید تا در اسرع وقت بعد از اندازه‌گیری و انجام محاسبات دقیق، یک بالکن شیشه‌ای زیبا در خانه داشته باشید.