شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

تابه‌حال در مورد این‌که چرا این روزها شیشه بالکن در رأس انتخاب‌ها قرارگرفته است، فکر کرده‌اید؟ اصلاً چرا بالکن شیشه‌ای برای محصور کردن فضا انتخاب می‌شود؟

مسلماً هر محصولی که خریداری می‌شود، مزایا و خصوصیات خاصی را در پی دارد و این موضوع در مورد شیشه بالکن نیز صدق می‌کند. در دنیای پیچیده امروزی پیشرفت در تکنولوژی و فرآوری عنصری جدید دارای ارزش بالایی است و اهمیت زیادی در زندگی بشر دارد.

لحظه‌ای به بالکن شیشه‌ای و سیستم طراحی آن بنگرید. در این سیستم شما قادر به تماشای محیط بیرون و روبه روی خود هستید، بدون اینکه مشکلی داشته باشید، این در حالی است که معماری گذشته چنین اجازه‌ای به کاربران خود نمی‌داد. یا دلتان می‌خواهد استفاده بهینه و درستی از فضایتان داشته باشید؟ خب شیشه بالکن همان عنصری است که می‌تواند شما را به خواسته‌تان برساند.

علت انتخاب شیشه بالکن

شیشه بالکن علاوه بر تأثیرگذاری در چیدمان یک محیط اثر مثبتی نیز بر جنبه‌های روانی آن محیط دارد. اوقاتی را تصور کنید که حال روحی خوبی ندارید و دلتان فقط خواستار هم‌صحبتی با دوستانتان است ولی از سوی دیگر نمی‌خواهید از خانه بیرون بروید. حال بعد از همه این نیازها باید مکانی وجود داشته باشد که هم مناسب نشستن و هم از جهتی دیگر دل‌باز و آرامش‌بخش باشد. بی‌شک افرادی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند، تنها امیدشان به بالکن خانه‌شان است. بالکنی که با مساحتی هرچند کوچک گاهی اوقات می‌تواند به دنج‌ترین بخش تبدیل شود.

نظرتان با کافی‌شاپ خانگی در بالکن منزلتان چیست؟

اصلاً تا به الآن اتفاق افتاده است که برای دکوراسیون بالکن به کافی‌شاپ فکر کنید. کافی‌شاپی بکر با چیدمانی متفاوت ولی البته صد در صد دلخواه شما. دو صندلی کوچک چوبی با یک میزگرد چوبی کوچک چطور است؟ با چیدمانی خاص محیطی صمیمی ایجاد کنید.

رابطه‌تان با گل و گیاه تا چه حدی است؟

با چیدن چند تا گلدان رنگی کوچک فضا را سرزنده و شاد کنید. رنگ سرسبز گل‌ها آرامش خاصی را به شما خواهد بخشید.

شاید بگویید دلم می‌خواهد به هنگام بی‌حوصلگی تنهایی دراز بکشم ولی درعین‌حال دلم هوایی آزاد می‌خواهد. خب بازهم پیشنهاد ما به شما استفاده بهینه از بالکن به کمک شیشه بالکن است. به‌آسانی بدنه بالکن کوچکتان را شیشه‌ای کرده و آن را به فضایی نیمه‌خصوصی تبدیل کنید. نیمی از پانل‌ها را بازکرده و از هوا بهره ببرید و با خیالی آسوده استراحت کنید. راستی فراموش نشود که یک بالکن شیشه‌ای عایق صدا نیز است. پس از صداهای مزاحم خیابان هم در امان خواهید بود.

موارد ذکرشده تنها بخشی از خصوصیات منحصربه‌فرد شیشه بالکن‌ها است که هرکدام با توجه به نیاز و هدف شما می‌تواند دلیل انتخاب این سیستم به‌روز معماری باشد.

گلخانه، اتاق‌خواب، اتاق مطالعه، کافی‌شاپ، اتاق صحبت و هم‌نشینی و… همه و همه بسته به نظر شما دارد.

اگر هنوز هم بالکن منزلتان یک مکان کاملاً مرده و بی‌روح است، فکر نمی‌کنید وقت تغییرش رسیده باشد؟

فضای موجود خود را به‌صورت شیشه‌ای پرنور تجسم کرده و تصمیمی مناسب بگیرید. با بالکن شیشه‌ای نور و الطاف الهی را در خانه و دل خود حس کنید و از زندگی لذت ببرید.