شیشه بالکن|بالکن شیشه ای| ماهان جامشیشه بالکن چیست؟ | شیشه بالکن|بالکن شیشه ای| ماهان جام

شیشه بالکن چیست؟

شیشه بالکن چیست؟

بالکن شیشه ­ای یا شیشه بالکن،به عنوان پوشش و محافظ بالکن و تراس بوده که امروزه بسیار مرسوم و مورد توجه قرار گرفته است و به شکلی جایگزین ایوان ­های خانه­ های قدیمی است و همچنین با توجه به اهمیت نمای یک ساختمان در زیبایی بنا بسیار تاثیرگذار است. این سیستم اولین­ بار در اروپا و در کشور فنلاند تولید و عرضه شد. سپس کشور ترکیه از این دانش استفاده نمود که در سال 2006 برای اولین بار از ترکیه وارد ایران شد و شرکت شیشه بالکن ونوس جام برای اولین بار در ایران با همکاری دو شرکت ترکیه­ای Eliz  و Karpen اقدام به نصب شیشه­ های نشکن (سکوریت) نمود.

شیشه بالکن از دو پروفیل آلومینیوم افقی نصب شده به روی ساختارهای کف و سقف و همچنین دو پروفیل عمودی که در دو طرف بالکن قرار می­گیرد تشکیل شده است که دیدی بدون مانع، بدون توجه به شرایط آب و هوایی را ارائه می دهد. پانل­های شیشه ­ای به ضخامت 8میلی­متر داخل پروفیل شیشه­ گیر مونتاژ و سپس به وسیله چرخ­ها داخل پروفیل­ های افقی قرار می ­گیرد. به دلیل استفاده از شیشه سکوریت ۸ میل و درزگیری هر قطعه شیشه با ۴ فتیل مویی و ۲ فتیل لاستیکی موجب کاهش محسوس صدای مزاحم بیرون شده و آرامش خاصی را برای ساکنان فراهم می­ آورد.

شیشه بالکن

 

مزایای شیشه بالکن

به خاطر وجود گردو خاک، ریزش برف و باران، حیوانات و حشرات مزاحم و دلایل متعدد دیگر، ساکنان کمتر علاقمندند که از بالکن یا تراس استفاده نمایند. در شهرهای بزرگ به خاطر وجود آلودگی صوتی و هوا تقریبا محال است که بتوان در بالکن نشست و از مناظر بیرونی لذت برد. مشکلات گفته شده در بالا با به کارگیری شیشه بالکن حل می­شود. یعنی با شیشه بالکن دیگر خبری از گردو خاک، حیوانات و حشرات موذی و صداهای مزاحم  نیست و می­توان با آسودگی خاطر در بالکن یا تراس نشست و از دیدن مناظر بیرون لذت برد. یکی از مزیت های شیشه بالکن این است که میتواند تا هفتاد درصد عایق صدا ­باشد. در واقع می­توان با نصب شیشه بالکن صدا را مدیریت کرد و از شنیدن صداهای ناهنجار جلوگیری کرد. پس می­توان بدون اینکه سر و صدا ما را اذیت کند در بالکن یا تراس نشست و به استراحت پرداخت. یکی دیگر از معضلات بالکن­ ها، سرما و گرما در فصول مختلف سال می­باشد. به عبارت بهتر سرما و گرما مانعی می­ شود که بتوان در بالکن یا تراس نشست. شیشه بالکن این معضل را نیز حل نموده است. شیشه بالکن هفتاد درصد پوشش برودتی ایجاد می­کند.‌ با نصب شیشه بالکن نیازی به نصب نرده حفاظ روی بالکن نیست و این سیستم با شیشه ­های نشکن باعث بالا بردن امنیت خانه می­ شود. شیشه بالکن علاوه بر اینکه محافظی در برابر باد، باران، برف، گرد و غبار و پرندگان است همچنین از ساختار درونی بالکن حفاظت می­ نماید، و در نتیجه فواصل تعمیر و نگهداری از بالکن طولانی ­تر می­ شود. شیشه بالکن همچنین این امکان را برای بهره­ داری مهیا می کند که در فصول مناسب سال سیستم را به راحتی باز کرده و از هوای آزاد بهره ­مند گردد همچنین به دلیل متحرک بودن و جمع شدن در یک سمت به راحتی قابل شستشو است.

جهت مشاوره فنی با تیم ماهان جام تماس حاصل فرمایید.