انواع مختلف شیشه بالکن ها

انواع مختلف شیشه بالکن ها

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک آپارتمان، بالکن است. این بخش یک مزیت برای یک آپارتمان محسوب می‌شود و در صورت عدم ساخت بالکن برای یک آپارتمان، ممکن است فروش آن مختل شود. بالکن‌ها کاربردهای متفاوتی دارند و هر خانواده‌ای با توجه به نیازشان از آن‌ها استفاده می‌کنند.

در کنار وجود مزایا، بالکن‌ها نکات منفی هم دارند که گاهی برای ساکنین مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. از جمله این مشکلات شامل هدر رفتن انرژی، ورود گرد و غبار به ساختمان، امکان سقوط از بالکن و… می‌شوند.

برای جلوگیری از این مشکلات، راهکاری کاربردی و ساده وجود دارد و آن، نصب شیشه بالکن است. شیشه بالکن‌ ها موجب می‌شوند تا شما بتوانید از بالکن خود به نحوه بهتری استفاده کنید و در عین حال از به هدر رفتن انرژی و ورود گرد و غبار به ساختمان جلوگیری می‌شود و روشنایی ساختمان بیشتر می‌شود. نظافت شیشه بالکن‌ ها نیز بسیار راحت‌تر از تمیز کردن بالکن است.

شیشه بالکن‌ ها علاوه بر نصب شدن در آپارتمان‌های مسکونی، در ویلاها، سالن‌های ورزشی، استخر، مراکز خرید، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، آلاچیق‌ها، گلخانه‌ها، دفاتر تجاری و… نیز کاربرد دارند و جلوه‌ای زیبا به ساختمان شما می‌بخشند و فضای ساختمان را مدرن می‌کنند.

انواع شیشه مورد استفاده برای شیشه بالکن ها
شیشه بالکن‌ها

شیشه بالکن‌ها می‌توانند از انواع شیشه تولید شوند و انتخاب نوع شیشه به سلیقه کارفرما و کاربرد ساختمان بستگی دارد. این شیشه‌ها شامل شیشه‌های برنزی، دودی، رفلکس، شیشه سکوریت و سند بلاست می‌شوند.

انواع شیشه بالکن

 شیشه بالکن‌ها

شیشه بالکن بدون قاب یا Frameless

اگر می‌خواهید دیدی وسیع از بالکن خود داشته باشید و بدون مزاحمت قطعات اضافه، منظره ساختمان خود را از طریق بالکن تماشا کنید، بهتر است از این طراحی استفاده کنید و نمایی یکدست داشته باشید. در این طراحی، شیشه‌ها بدون هیچ گونه تخریبی به دیوارها و سقف متصل می‌شوند. با وجود این که قابی وجود ندارد، این شیشه بالکن‌ ها نیز مانند سایر آن‌ها عمل می‌کنند و عایق صدا، گرما، سرما و… هستند. قطر این شیشه‌ها هشت تا ده میلی‌متر است و به صورت پنل‌های عمودی وصل می‌شوند.

شیشه بالکن ریلی( تاشو، جمع‌شو، کشویی)

شیشه بالکن‌ها

طراحی این شیشه بالکن به گونه‌ای است که شیشه‌ها در ریلی قرار می‌گیرند و متحرک هستند. شما می‌توانید شیشه را به راحتی باز کنید و با حرکت دادن آن‌ها به سمت انتهای ریل، آن‌ها را باز کنید و در کنار شیشه اول جمع کنید.

پس پنل اول در این شیشه بالکن ثابت است و بقیه پنل‌ها متحرک هستند. اگر تعداد پنل‌ها زیاد باشد، می‌توانید در هر دو طرف بالکن یک پنل ثابت قرار دهید و سایر پنل‌ها به صورت 50-50 به دو طرف حرکت کنند. در ساخت این شیشه بالکن از فلزات ضدزنگ و شیشه‌های مختلفی استفاده می‌شود. ضخامت شیشه‌های این نوع از شیشه بالکن نیز هشت تا ده میلی‌متر است. تمیز کردن آن‌ها بسیار راحت است. این نوع از شیشه بالکن نیز بدون تخریب، نصب می‌شود. تنها نکته این است که بالکن شما باید فضای مناسب برای زمانی که پنل‌ها باز می‌شوند، داشته باشد.

شیشه بالکن با قاب آلومینیومی

برخی از شیشه بالکن‌ ها دارای قاب هستند. این شیشه‌ها نیز متحرک هستند و قابلیت جمع شدن در طرفین و یا یک طرف را دارند. تنها تفاوت آن‌ها با انواع دیگر شیشه بالکنی که معرفی شد این است که این شیشه‌ها دید کمی محدودتری دارند و نمایی یکدست به شما نمی‌دهند.

شیشه سکوریت:

شیشه سکوریت، شیشه‌ای با مقاومت بسیار بالا است. این شیشه‌ها آسیب نمی‌بینند و به علت فرایندی که در ساخت آن‌ها وجود دارد، مقاومت آن‌ها بالا رفته است. این شیشه‌ها در مکان‌هایی که نیازمند امنیت بالایی هستند، نصب می‌شود و شما می‌توانید حتی در منزل مسکونی خود نیز از این نوع شیشه استفاده کنید.