چگونه با استفاده از شیشه بالکن، دیدی باز ایجاد کنیم

چگونه با استفاده از شیشه بالکن، دیدی باز ایجاد کنیم

با افزایش جمعیت و افزایش زندگی آپارتمانی و ساختمان‌های بلند، بالکن بخش اصلی ساختمان‌ها و خانه‌ها شده است. از بالکن‌ها استفاده‌های زیادی می‌توان کرد. بالکن‌ها می‌توانند محلی برای ورود نور و هوای تازه، کتابخانه‌ای کوچک، گلخانه، غذاخوری و… شوند؛ اما همه این موارد در صورتی امکان‌پذیر است که بالکن در معرض گرد و خاک و آب و هوای مختلف قرار نگیرد. به همین علت باید از لوازمی استفاده شود که این گونه کاربری‌ها را برای بالکن فراهم کنند. با ما همراه باشید تا با شیشه بالکن بدون قاب و استفاده از آن برای ایجاد نمایی با دید باز آشنا شوید.

شیشه بالکن چیست؟

شیشه بالکن بدون قاب

برای تغییر کاربری بالکن، پنل‌های شیشه‌ای وجود دارند که به آن‌ها شیشه بالکن گفته می‌شود. شیشه بالکن‌ها موجب می‌شوند تا بتوانید بهترین استفاده را از بالکن ببرید. علاوه بر این با نصب شیشه بالکن برای بالکن‌های رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها می‌توانید فضایی زیبا و دل‌باز برای مشتریان فراهم کنید. شیشه بالکن‌ها برای دور آلاچیق‌ها و روف‌گاردن‌ها (roof garden) هم کاربرد دارند.

ویژگی‌های مثبت شیشه بالکن

شیشه بالکن بدون قاب

شیشه بالکن‌ها موجب می‌شوند نور کافی وارد ساختمان شود و بهتر بتوانید از نور طبیعی بهره ببرید. علاوه بر این، شیشه بالکن‌ها از ورود گرد و غبار به ساختمان جلوگیری می‌کنند و به همین علت می‌توانید بدون نگرانی از کثیف شدن لوازم و وسایل، آن‌ها را در بالکن قرار دهید. ویژگی مثبت دیگر شیشه بالکن‌ها، مقاوم بودن آن‌ها در برابر سرما و گرما است و از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌شود. همچنین، این شیشه‌ها موجب می‌شوند باد و گرد و غبار وارد ساختمان نشود و در مناطقی که بادهای شدیدی می‌وزد، کاربرد فراوانی دارند.

شیشه بالکن‌ها می‌توانند اثری گلخانه‌ای ایجاد کنند. اگر دقت کنید متوجه شباهت بالکن‌هایی که مجهز به این شیشه‌ها هستند، با گلخانه‌های کوچک می‌شوید. به همین دلیل افرادی که به پرورش گل و گیاه علاقه‌مند هستند، می‌توانند به سادگی در بالکن خود گلخانه‌ای کوچک داشته باشند.

ویژگی دیگر شیشه بالکن، دید بازی است که برای شما فراهم می‌کند. اگر منظره ساختمان شما زیبایی خاصی دارد، بهتر است از شیشه بالکن‌هایی استفاده کنید که دید بازی را برای شما امکان‌پذیر می‌کنند.

شیشه بالکن بدون قاب

شیشه بالکن‌ها انواع مختلفی دارند. شیشه بالکنی که قابلیت دید باز دارد، شیشه بالکن بدون قاب یا frameless است. شیشه بالکن بدون قاب به صورت پنل‌های شیشه‌ای که چهارچوب ندارند، تولید می‌شوند و هم حالت ریلی و کشویی دارند و هم حالت ثابت.

شیشه بالکن بدون قاب

پنل‌های شیشه‌ای شیشه بالکن بدون قاب به صورت عمودی هستند که به سقف و زمین وصل می‌شوند و نصب کردن آن‌ها بسیار آسان است و هیچ گونه خرابی در ساختمان ندارند. پنل‌های ریلی به راحتی در ریل‌های مخصوص قرار می‌گیرند و جا به جا کردن آن‌ها نیز بسیار آسان است. پنل‌های شیشه‌ای شیشه بالکن به سمت طرفین و یا یک طرف حرکت می‌کنند و به همین علت می‌توانید به راحتی آن‌ها را تمیز کنید و یا هر زمان که خواستید از هوای بیرون استفاده کنید، آن‌ها را به یک سمت بکشید و باز کنید.

شیشه بالکن بدون قاب مخصوص افرادی هستند که می‌خواهند از منظره بیرون به بهترین نحو بهره ببرند و دید باز و وسیع از آن داشته باشند، زیرا عدم وجود قاب و چهارچوب موجب می‌شود شیشه‌ها حالتی یکسان داشته باشند و در هنگام تماشای منظره بیرون، دید شما را اذیت نکنند.

شیشه بالکن بدون قاب برای بالکن و فضای باز رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها بهترین انتخاب است زیرا داشتن بالکن و فضای باز برای رستوران و… یک مزیت محسوب می‌شود و بسیاری از افراد برای لذت بردن از منظره بیرون در هنگام غذا خوردن، به این نوع رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها مراجعه می‌کنند. به همین علت شیشه بالکنی که دید بازی را برای مشتری فراهم کند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

برای بالا رفتن امنیت می‌توانید از شیشه‌های سکوریت استفاده کنید. شیشه‌های سکوریت نشکن، ضدضربه و… هستند و استفاده از آن‌ها امنیت ساختمان شما را بیشتر می‌کند. ضخامت شیشه بالکن بدون قاب بین 8 تا 10 میلی‌متر است.