زیبایی های شیشه بالکن

زیبایی های شیشه بالکن

بالکن یکی از ویژگیهای رو به افزایش معماری امروزی به ویژه آپارتمان های مدرن شهر است. به دلیل کمبود فضا برای ساخت و سازهای با متراژ بالا، نیاز به فضایی هر چند کوچک به عنوان جایگزین برای حیاط، بسیار نیاز است. همه روزه معماران و طراحان ساختمان تلاش می کنند تا با خلق ایده های جدید مخاطبان خود را بیشتر شگفت زده کنند و محیط درونی و بیرونی ساختمان را هر چه بیشتر زیبا و شیک کنند.
امروزه با افزایش استفاده از بالکن در معماری ساختمان ها، ایجاد خلاقیت و زیبایی در این بخش از بنا نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از شیشه در معماری مدرن بسیار مورد توجه معماران و طراحان ساختمانی قرار گرفته است. سقف شیشه ای، کف پوش شیشه ای، نرده های شیشه ای و شیشه بالکن از جمله موارد مورد استفاده شیشه در معماری است.

شیشه بالکن
استفاده از شیشه در بالکن از جمله مواردی که معماران بسیار به آن توجه می کنند. شیشه بالکن یا بالکن شیشه ای محصولی مدرن و بسیار شیک و زیبا در معماری است. از جمله دلایل استفاده از نرده های شیشه ای در بالکن و در نمای ساختمان توسط یک معمار یا طراح ساختمان شفافیت و دادن امکان دید بدون مانع است که باعث ایجاد جلوه های بسیار جذاب و زیبا برای ساختمان می شود.
دیدن مناظر اطراف مساله ای بسیار مهم است، خواه نمایی از باغچه، نمایی از شهر، جنگل و یا ساحل باشد و این مسئله با استفاده از شیشه بالکن در بالکن امکانپذیر است. دیدن فضای بیرون و استراحت در محیطی تمیز بدون مانع دید از مزیت بالکن شیشه ای است.
در ایران به خاطر برخی از معذورات فرهنگی و دینی استفاده از این محصول هنوز به به جایگاه واقعی خود در معماری دست نیافته است. اما در اروپا از این محصول در معماری ساختمان ها بسیار استفاده می شود. ایجاد بالکن های بزرگ شیشه ای مخصوصا در مناطق کوهستانی و ساحلی و مناطق لوکس شهری از جمله ویژگی های معماری جدید اروپا است.
از جمله موارد استفاده از شیشه در طراحی ساختمان میتوان به ساختمان هتل دبلیو ( w ) اسپانیا و برج خیاری ( st Mary Axe 30 ) انگلستان اشاره کرد. در طراحی این دو ساختمان از شیشه استفاده شده است که همین موضوع باعث شده تا علاوه بر زیبایی بیشترین میزان نور طبیعی به داخل ساختمان برسد.

شیشه بالکن

هتل W

شیشه بالکن

برج خیاری

ساختمان های مدرن با نمای شیشه ای زیبا و استفاده از سیستم شیشه بالکن مطمئنا جلوه ای زیبا به محیط مخصوصا در شب و هنگام بازتاب نورهای مختلف، می دهد. استفاده از سیستم شیشه بالکن مخصوصا در مناطق کوهستانی و ساحلی برای افرادی که به نور طبیعی علاقمند هستند بسیار کاربرد دارد. ایجاد محیطی محافظ شده در برابر گرما و سرما و برف و باران از جمله مزایای استفاده از شیشه بالکن است.
در مناطق سرد و کوهستانی بدلیل سرما و ریزش برف و باران استفاده از این سیستم بسیار مفید است. مطمئنا ایجاد محافظ هایی از جنس شیشه که به بیرون هم دید دارد بسیار کاربردی تر و بهینه تر از استفاده از دیوارهای بتنی و فاقد دید است. فرد در این شرایط از سرما و برف و باران مصون است و هم از دیدن زیبایی بارش باران و برف لذت می برد.
در مناطق ساحلی جنوب اروپا که بیشترین میزان توریست را دارد استفاده از این سیستم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ایجاد محیطی خنک با امکان داشتن دید ساحل و دریا بدون نگرانی از گرمای هوا از جمله مزایای استفاده از این سیستم در آن مناطق است.

جهت مشاوره فنی با تیم ماهان جام تماس حاصل فرمایید.