آشنایی با بالکن شیشه ای

آشنایی با بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

آشنایی با بالکن شیشه ای

آشنایی با بالکن شیشه ای

این روزها با گسترش شهرنشینی و سکونت انسان‌ها در آپارتمان، دسترسی به نور طبیعی و هوای آزاد محدودشده است. معماران و طراحان ساختمان‌ها همراه به دنبال راه‌حلی بودند تا بتوانند علاوه بر حل این مسائل منظره خانه‌ها را زیباتر کنند. برای این منظور بالکن شیشه‌ای برای ساختمان‌های مسکونی و یا تجاری طراحی و ساخته‌شده است.

بالکن شیشه‌ای نوعی از بالکن است که توسط شیشه‌های نشکن محصورشده است. این بالکن‌ها دارای مزایا زیادی است که یکی از آن‌ها دسترسی به مناظر شهری در فصول مختلف سال است. از دیگر مزایای آن می‌توان به دسترسی ایمن و راحت بچه‌ها به بالکن، تبدیل بالکن به گلخانه چهارفصل، جلوگیری از ورود هوای آلوده، سروصدای محیط و همچنین حشرات و دیگر موجودات مزاحم به داخل خانه است.

بالکن شیشه‌ای به شکلی طراحی‌شده است که دسترسی به هوای آزاد در فصول مختلف به‌آسانی امکان‌پذیر است. همچنین این بالکن‌ها مانندی عایقی مناسب برای جلوگیری از ورود هوای سرد و گرم به خانه است. می‌توانید این بالکن زیبا را برای خانه خود طراحی و بسازید و آن را به محلی دنج و زیبا برای استراحت عصرگاهی خود قرار دهید.

کاربرد بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

کاربرد بالکن شیشه ای

بالکن شیشه‌ای علاوه بر ساختمان‌های مسکونی در ساختمان‌های تجاری نیز کاربرد دارد. در بسیاری از ادارات و سازمان‌ها نیز بالکن شیشه‌ای طراحی و ساخته‌شده است که کارکردهای آن مانند آنچه در بالا گفته شد است. علاوه بر آن استفاده از بالکن به‌عنوان فضای مفید نیز می‌تواند ازجمله مزایای مضاعف آن باشد. علاوه بر ساختمان‌ها، بسیاری از مراکز خرید، رستوران‌ها و … نیز برای ایجاد فضایی مفرح و زیبا از این بالکن‌ها استفاده می‌کنند که مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد.

بالکن‌های شیشه‌ای در سراسر جهان موردتوجه معماران قرارگرفته‌اند به‌طوری‌که طراحی و ساخت این بالکن‌ها در برج‌های سر به فلک کشیده باعث ایجاد بالکن‌هایی مهیج و جذاب شده است که سالانه مورد بازدید افرادی زیادی قرار می‌گیرد. بالکن‌هایی که به علت قرارگیری در ارتفاع بالا می‌تواند باعث ایجاد هیجان و لحظاتی دلهره‌آور و خوش باشد. هرساله تعداد زیادی از توریست‌ها و بازدیدکنندگان برای دیدن این بالکن‌ها مراجعه کرده و بالکن‌های شیشه‌ای تبدیل به‌نوعی جاذبه توریستی شده است.

طراحی و ساخت بالکن شیشه‌ای

بالکن شیشه ای

طراحی و ساخت بالکن شیشه‌ای

برای ساخت بالکن شیشه‌ای پس از انجام محاسبات و اندازه‌گیری‌ها شیشه‌ها مطابق اندازه بالکن بریده‌شده و توسط قاب‌هایی به هم متصل می‌شوند. البته بالکن بدون قاب نیز قابل طراحی و اجرا است. سپس توسط لولاها و بست های مقاومی به بالکن متصل شده و قابل بهره‌برداری می‌شود. جنس قاب‌ها از آلومینیوم بوده که در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاوم است و به‌آسانی فرسوده نمی‌شود.

برای دوام و ایمنی بیشتر شیشه‌های بالکن از نوعی شیشه ضخیم به نام شیشه سکوریت ساخته می‌شود که 5 برابر شیشه معمولی ضخامت داشته و در هنگام شکسته شدن لبه‌های آن صیقلی بوده و آسیب کمتری وارد می‌کنند. استفاده از این شیشه‌ها به‌جای شیشه معمولی رواج زیادی یافته است و از این شیشه مقاوم در ساخت شیشه مغازه‌ها، راه‌پله‌ها، ویترین مغازه‌ها و … استفاده می‌شود. به علت حرکت لولایی شیشه بالکن، نظافت این بالکن‌ها آسان بوده و به علت دسترسی آسان به دو سمت شیشه‌ها امکان تمیز کردن و زدودن گردوغبار به‌آسانی وجود دارد.