بالکن شیشه ای در نمای ساختمانی برج ها

بالکن شیشه ای در نمای ساختمانی برج ها

بالکن شیشه ای در نمای ساختمانی برج ها

بالکن شیشه ای را که می شناسید،امروزه با توجه به گسترش برج‌ها و ساختمان‌های بلند و ترویج آپارتمان‌نشینی در شهرها، محیط زندگی ما از دسترسی به نور آفتاب و بهره بردن از فضای بیرون و مناظر محروم مانده است. این محدودیت‌ها باعث شده است که ابداعات و ابتکارات فراوانی در این زمینه انجام شود که یکی از آن‌ها ساخت بالکن شیشه‌ ای است.

انواع کاربرد بالکن شیشه‌ ای

بالکن شیشه‌ ای در ساختمان‌های لوکس، برج‌ها، ویلاها، آلاچیق، گلخانه‌ها، پنت هاوس، پارتیشن‌بندی منازل و ادارات، سالن کنفرانس، استخر، مراکز خرید و اماکن ورزشی کاربرد دارد و توانسته رضایت استفاده‌کنندگان را جلب کند. حس دسترسی آسان و امن به نمای بیرون ساختمان و بهره‌مندی از مناظر از عواملی است که این رضایت‌مندی را به وجود آورده است.

با استفاده از قابلیت بالکن شیشه‌ ای شما می‌توانید بالکن خود را در فضای مختلف اداری و تجاری تبدیل به یک گلخانه کرده و از مزایای یک گلخانه زیبای چهارفصل برخوردار شوید. این کار علاوه بر اینکه باعث استفاده بهینه از فضا می‌شود باعث زیبایی و طراوت فضا می‌گردد.

بالکن شیشه ای در نمای ساختمانی برج ها

نقش بالکن شیشه ای در نمای ساختمانی برج ها

مزایا و فواید بالکن شیشه‌ ای

از مزایای این بالکن ها  می‌توان به استفاده از بالکن شیشه‌ ای در فصل‌های مختلف، افزایش فضای ساختمان، استفاده از دید و نمای ساختمان، زیبا شدن و بهبود بخشیدن به نمای ساختمان، زیبایی و جلوه‌ی مناسب بالکن که باعث ورود نور مناسب به خانه می‌شوند، جلوگیری از ورود حشرات به منزل، کاهش آلودگی صوتی محیط‌های شهری، ایجاد عایق مناسب برای گرما و سرما و همچنین بهبود فضای پاسیو و نگهداری گیاهان از دیگر مزیت‌های نصب بالکن شیشه‌ ای است. همچنین نظافت آسان شیشه‌ها از داخل و خارج به‌آسانی ممکن است.

بالکن شیشه‌ ای و جذب توریست‌ها

جالب است بدانید در شهرهای بزرگ دنیا امروزه ساخت بالکن شیشه‌ ای در برج بلند رواج یافته و به یک جاذبه توریستی برای جذب گردشگران شده است. علاقه‌مندان و مسافران که از سراسر دنیا به این شهرها می‌روند حتماً به دیدن این بالکن‌ها رفته و از آن بازدید می‌کنند. بالکن شیشه‌ ای در مراکز تجاری و اداری نیز کاربرد دارد و با توجه به اینکه تماماً از شیشه ساخته‌شده است و کمترین میزان حفاظ و چهارچوب را دارد، حس محصور شدن را به افراد القا نمی‌کند.

یکی از این بالکن‌های عجیب در شیکاگو قرار دارد. بالکن شیشه‌ ای که در طبقه 103 برج ویلیس ساخته‌شده و با زمین 280 متر فاصله دارد. این بالکن که حس سقوط را به افراد القا می‌کند مورد بازدید افراد زیادی قرار می‌گیرد.

بالکن شیشه ای در نمای ساختمانی برج ها

نقش بالکن شیشه ای در جذب تورییست

 

انواع بالکن شیشه‌ ای

بالکن شیشه‌ ای از نوعی شیشه مخصوص به نام شیشه سکوریت ساخته می‌شوند که به شیشه نشکن معروف است و 5 برابر شیشه معمولی مقاومت داشته و در هنگام شکسته شدن به قطعاتی تبدیل می‌شوند که لبه‌های صیقلی داشته و حداقل جراحت را به وجود می‌آورند. درنتیجه احتمال آسیب و خطرات احتمالی را تا حد زیادی پایین آورده است.

این بالکن‌های شیشه‌ای در دو نوع با قالب آلومینیومی و فریم لس (بدون قاب) ساخته می‌شوند و نوع تاشو آن طرفداران زیادی دارد. بالکن شیشه‌ ای تاشو این امکان را به شما می‌دهد که در فصول مختلف به‌راحتی شیشه‌ها را جمع کنید تا به هوای آزاد دسترسی داشته باشید. همچنین این قابلیت امکان نظافت شیشه‌ها را آسان ساخته است.