شیشه بالکن|بالکن شیشه ای| ماهان جامبالکن شیشه‌ای چگونه طراحی و ساخته می‌شود؟بالکن شیشه‌ای در آسمان‌خراش‌ها

کاربرد بالکن شیشه‌ای در برج‌ها

کاربرد بالکن شیشه‌ای در برج‌ها

بالکن شیشه‌ای در برج‌ها

با گسترش شهرنشینی و ساخت برج‌ها یا همان ساختمان‌های بلند سر به فلک کشیده ، چهره شهرها دگرگون‌شده است. افرادی زیادی این روزها در ساختمان‌های بلند و سر به فلک کشیده زندگی می‌کنند که بالکن یا بهارخواب ساختمان نمای زیبایی از شهر را به آن‌ها ارائه می‌دهد.برای دسترسی هر چه آسان‌تر به بالکن و ایجاد ایمنی بالکن شیشه‌ای برای ساختمان‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. این کار باعث می‌شود که بالکن خانه به انباری تبدیل نشده و نمای ساختمان نیز خراب نشود.

همچنین باعث می‌شود که در فصول گرم سال از هوای آزاد و در یک روز برفی و زمستانی از تماشای بارش برف لذت ببرید. بالکن شیشه‌ای با ایجاد امنیت در بالکن این امکان را به شما می‌دهد که بچه‌ها اجازه تردد در بالکن را داده و یا حتی با قرار دادن میز و صندلی استراحت عصرگاهی خود را به بالکن برده و ضمن تماشای نمای شهری از شرایط جوی نیز در امان بمانید. ضمن اینکه آلودگی‌های صوتی که در شهرها وجود دارد را کم کرده و آسایش و راحتی را برای شما ایجاد می‌کند.

بالکن شیشه‌ای به شکلی عایق مناسبی برای خانه محسوب می‌شود و از هدر رفتن انرژی در فصول مختلف سال جلوگیری می‌کند. همچنین مانع از ورود حشرات و گردوغبار به داخل خانه می‌شود. شما با داشتن یک بالکن شیشه‌ای در خانه می‌توانید یک گلخانه زیبا در بالکن داشته باشید و گل‌ها و گیاهان موردعلاقه خود را در آنجا نگهداری کنید.

 

بالکن شیشه‌ای

بالکن شیشه‌ای در برج‌ها

 

بالکن شیشه‌ای چگونه طراحی و ساخته می‌شود؟

برای ساخت بالکن شیشه‌ای لازم است با شرکت‌های سازنده تماس بگیرید تا ضمن مراجعه ابعاد بالکن اندازه‌گیری شود. شما می‌توانید بالکن را به‌صورت فریم دار یا فریم لس داشته باشید که در صورت داشتن فریم، قاب بالکن از جنس فلزات مقاوم مانند آلومینیوم طراحی و ساخته می‌شوند. شیشه‌های بالکن از نوعی شیشه سکوریت که شیشه نشکن نیز به آن گفته می‌شود ساخته‌شده و برش داده می‌شوند.  این شیشه ها از ضخامت خوبی برخوردار بوده و به‌صورت تاشو طراحی می‌شود تا کنار زدن شیشه‌ها به‌آسانی صورت بگیرد.

ساخت شیشه‌ها از شیشه نشکن باعث می‌شود که شیشه‌ها از ایمنی بالایی برخوردار بوده و به‌آسانی نشکنند. تاشو بودن بالکن نیز باعث می‌شود که شیشه‌ها به‌آسانی کنار رفته و این ویژگی پاک کردن و نظافت آن‌ها را آسان می‌کند.

بالکن شیشه‌ای در آسمان‌خراش‌ها

این روزها در ساختمان‌های بسیار بلند و با تعداد طبقات بالا بالکن شیشه‌ای طراحی و ساخته می‌شود که به‌نوعی جاذبه گردشگری تبدیل‌شده است و سالانه تعداد زیادی از افراد برای دیدن این بالکن‌ها مراجعه می‌کنند و ایجاد حس هیجان و ترس از عواملی است که این بالکن‌ها را برای مردم جذاب و دیدنی کرده است. وارد شدن به این بالکن‌ها حس سقوط را در افراد ایجاد می‌کند و مسئولین برج از ورود افرادی که ناراحتی قلبی دارند به داخل بالکن جلوگیری می‌کنند.

یکی از معروف‌ترین بالکن‌های شیشه‌ای جهان بالکن شیشه‌ای برج ویلیس در شیکاگو آمریکا است که کف این بالکن نیز شیشه‌ای بوده و در ارتفاع 280 متری و در طبقه 103 طراحی و ساخته‌شده است. بالکن شیشه‌ای خاص که هرساله افرادی که به دنبال هیجان هستند از این بالکن دیدن می‌کنند.