استفاده کردن از شیشه بالکن در ساخت خانه

استفاده کردن از شیشه بالکن در ساخت خانه

بالکن یکی از اجزای معماری داخلی یک ساختمان محسوب می‌شود. در حال حاضر ما در دورانی قرار داریم که بیشتر خانه‌ها به صورت آپارتمان‌های چند طبقه در آمده‌اند نیاز به یک فضای آزاد بیشتر از قبل احساس می‌شود. امروزه در بیشتر آپارتمان با توجه به مساحت و دیگر ویژگی‌های آن بالکن‌ها طراحی می‌شود. برای حفاظت از بالکن‌ها آن را حصارکشی می‌کنند. در گذشته برای حصار بالکن‌ها نرده، دیوار و … استفاده می‌کردند. اما در چند سال اخیر استفاده کردن از شیشه بالکن مرسوم شده است. به بالکن‌هایی که به وسیله شیشه محافظت شوند بالکن شیشه‌ای می‌گویند.

استفاده کردن از شیشه بالکن

شیشه بالکن شیشه‌هایی هستند که به عنوان محافظ و پوششی برای بالکن و تراس مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده کردن از شیشه بالکن ابتدا در اروپا و کشور فنلاند مورد استفاده قرار گرفت. به کمک بالکن شیشه‌ای امکان لذت بردن از مناظر زیبا و چشم‌اندازهای ویژه وجود دارد.

شما می‌توانید در بالکن شیشه‌ای از هوای گرم و سرد محفوظ بمانید و از تابستان و زمستان زیبا لذت ببرید. در استفاده کردن از شیشه بالکن از کمترین میزان چهارچوب و حفاظ بهره گرفته و برای از بین بردن حس محصور بودن از بیشترین سطح شیشه استفاده می‌کنند.

استفاده کردن از شیشه بالکن در ساختمان سازی-

برای نگه داشتن شیشه بالکن از دو پروفیل آلومینیومی افقی در کف و سقف و همچنین دو پروفیل عمودی که در دو طرف بالکن قرار دارد استفاده می‌شود. شیشه بالکن معمولاً در ابعاد 40 تا 60 سانتی‌متری وجود دارد که در بین هر شیشه یک درزگیر تعبیه می‌گردد و زمانی که این پانل‌ها بسته می‎‌شود هیچ درز و فضایی برای عبور ورود هوای سرد، گرم، گرد و خاک و … وجود ندارد که به داخل منزل راه یابد.

این شیشه‌ها در قسمت‌های انتهایی دیوار به صورت L شکل هستند که هیچ گونه فضای اضافی را اشغال نخواهد کرد و می‌توانید از فضای بالکن حداکثر استفاده را بکنید.

معمولاً از شیشه‌ سکوریت برای ساخت شیشه بالکن استفاده می کنند. شیشه سکوریت در اصل همان شیشه‌های معمولی هستند، اما در کارگاه‌های مخصوص با انجام عملیات خاص به شیشه سکوریت تبدیل می‌شود. این شیشه‌ها تا پنج برابر مقاوم‌تر بوده و در برابر حرارات نیز مقاومتی بیشتر از شیشه‌های عادی خواهند داشت.

استفاده کردن از شیشه بالکن در خانه ها

مزیت های استفاده کردن از شیشه بالکن

یکی از مزیت‌های شیشه بالکن این است که در صورت شکستن به قطعاتی تبدیل خواهند شد که گوشه‌های صیقلی نخواهد داشت و هیچ خطری برای انسان ایجاد نمی‌کند. این شیشه‌ها معمولاً هشت میلی‌متر ضخامت دارند.

معمولاً از شیشه‌های شفاف در بالکن شیشه‌ای استفاده می‌کنند. در صورتی که بخواهید از شیشه‌های مقاوم‌تر استفاده کنید به علت بهره گرفتن از عنصر آهن در داخل آن رنگ شیشه به سبز مایل است.

همچنین اگر بخواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید باید از شیشه‌های مات استفاده کنید. امروزه تکنولوژی جدیدی ابداع شده است که به شیشه خود تمیز کن معروف است. این شیشه در هنگام بارش باران و یا برخورد هر آبی، خود به خود تمیز خواهند شد. البته این فناوری هنوز وارد ایران نشده است و حداقل چند سال طول می‌کشد که وارد کشور شود.

به یاد داشته باشید برای نصب شیشه بالکن حتماً از یک تیم متخصص کمک بگیرید؛ زیرا برای نصب آن به چند نفر نیاز است و همچنین در هنگام نصب آن از دستکش استفاده کنید تا هیچ آسیبی به شما نرسد.

پس استفاده کردن از شیشه بالکن نه تنها بر روی جنبه زیبایی ساختمان تاثیرگذار است بلکه باعث حداکثر استفاده از بالکن ساختمان خواهد شد و از زندگی در محیط بالکن خود لذت می‌برید.